Kokybiškas JBL garsas vakarėlyje ir paplūdimyje

       Pastaruoju metu buitinės elektronikos rinkoje kabeliais prijungiamas akustines sistemas vis dažniau keičia belaidės kolonėlės: tokios žemųjų dažnių kolonėlės diegiamos namų kino teatre, o muzikos kasdien klausomės naudodami išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Autoritetingas amerikiečių prekės ženklas JBL moderniems muzikos mėgėjams 2015 m. Berlyne vykusioje parodoje IFA pristatė įspūdingą nešiojamųjų kolonėlių kolekciją: nuo kompaktiškų modelių „Clip+“ ir „Flip 3“ iki įspūdingosios „JBL Xtreme“.

 

Nuotraukose „Xtreme“ savo korpuso forma primena „Charge“ arba „Charge 2“, tačiau realybėje jos su niekuo nesupainiosi – tai mobilioji JBL kolonėlė. Pats pavadinimas rodo, kad įrenginys skirtas naudoti ekstremaliomis sąlygomis – kolonėlę galima pasiimti į baseiną, žygį ar sporto aikštelę. Kolonėlės korpusą nuo lietaus bei drėgmės patikimai saugo gumuotas audinys, ją galima nuplauti. Pirkėjas gali rinktis mėlynos, juodos arba raudonos spalvos „JBL Xtreme“. Bene stilingiausiai atrodo juoda kolonėlė su ryškiai oranžiniu užtrauktuku, kuris dengia įrengtas jungtis. Dvi USB sąsajos gali būti naudojamos netgi dviejų mobiliųjų įrenginių baterijoms („Xtreme“ turi 10 000 mAh bateriją) vienu metu įkrauti. Taip pat yra tinklo ir AUX jungtys bei „microUSB“ sąsaja, kuri naudojama programinei įrangai atnaujinti. Įrengti du 63 mm vidurinių (žemųjų) dažnių ir du aukštųjų dažnių 35 mm garsiakalbiai, užtikrinamas 70–20 kHz atkuriamų dažnių diapazonas.
2 kg svorio ir 126 x 283 x 122 mm dydžio „Xtreme“ atkuria legendines JBL tradicijas atitinkančios kokybės skambesį 40 W galios garsu. Tai puiki kolonėlė, kuri tiks rengiant triukšmingą didelės kompanijos vakarėlį ar rimtą pobūvį, nes JBL inžinieriai pasirūpino patikima apsauga nuo drėgmės ir dulkių, o baterijos resurso pakanka 15 valandų intensyvaus naudojimo.
„Xtreme“ taip pat galima naudoti kaip muzikos centrą bei kompiuterio ar išmaniojo įrenginio aksesuarą arba netgi vietoj „Soundbar“ šalia televizoriaus.

 

„JBL Charge 2+“ pakeitė tarp vartotojų pelnyto populiarumo sulaukusį modelį „Charge 2“. Naujoji kolonėlė turi apsaugą nuo vandens purslų, todėl ją galima be rūpesčių naudoti paplūdimyje ar baseine, poilsiaujant gamtoje. Įrengta 6000 mAh baterija leidžia klausytis muzikos įrašų net 12 valandų. 15 W garsumą užtikrinanti „JBL Charge 2+“ puikiai tinka įkrauti ir kitų mobiliųjų įrenginių baterijas. Kai į vakarėlį susirenka didelė kompanija, pravers funkcija „Social Mode“, kuri leidžia, naudojant „Bluetooth“ ryšį, vienu metu kolonėlę susieti su trimis garso signalo šaltiniais ir iš jų paeiliui atkurti muzikos įrašus. Taip pat įrengta ir 3,5 mm garso įvestis, trikdžių slopinimo sistema „SoundClear“ bei sodrius žemuosius dažnius užtikrinanti technologija „BassRadiator“.

 

Cilindro formos 170 x 64 mm dydžio „JBL Flip 3“ turi kompaktišką korpusą, kuriame įrengti du 40 mm vidurinių (žemųjų) dažnių ir du aukštųjų dažnių garsiakalbiai, užtikrinantys švarų skambesį ir aiškius bosus. Pirkėjas gali rinktis vieną iš kelių įspūdingų spalvų: geltoną, raudoną, rožinę, oranžinę, pilką, mėlyną arba juodą. Galinėje korpuso dalyje įrengtas garso lygio valdiklis, o „Flip 3“ didžiausias privalumas – apsauga nuo vandens poveikio. Ši kolonėlė turi ir „speakerphone“ funkciją.

 

Kompaktiškiausia JBL belaidė nešiojama kolonėlė „Clip+“ iš konkurentų išsiskiria ne tik puikios kokybės garsu, bet ir neįprastu dizainu. Įrenginys telpa nedidelėje kišenėje, jį galima nešiotis ir prisegtą prie kuprinės ar drabužio. Muzikos atkūrimo kokybė atitinka JBL įrenginių tradicijas: aiškus garsas ir 160–20 000 Hz dažnių diapazonas, o 3,2 W galios pakaks žaismingai atmosferai sukurti. Baterijos resurso pakanka 5 valandoms, o „speakerphone“ funkcija leidžia atsiliepti į įeinantį skambutį.


Gausus JBL belaidžių kolonėlių asortimentas leis kiekvienam vartotojui rasti jam tinkamiausią aktyvaus laisvalaikio aksesuarą, o palankus kainos ir kokybės santykis yra svarbus argumentas, skatinantis įsigyti amerikiečių gamintojo akustines sistemas, kurias renkasi vis daugiau pirkėjų Europos Sąjungoje bei visame pasaulyje. Statistikos duomenys rodo, kad nuo 2015 m. birželio mėn. JBL mobiliosios kolonėlės užima 1-ąją vietą pagal pardavimus.